Den legendariske multiinstrumentalisten Laraaji og den eklektiske komponisten Sara Davachi kommer til Norge for første gang! De gjør hver sin konsert på Parkteatret 23. april.
Med dette tospannet i hus blir det ikke en hvilken som helst konsert – det blir en opplevelse. En du mest sannsynligvis trenger å få med deg. For selv om det er gøy å rase fra seg til vreng, vræl og rytmebatteri kan det være en ide og unne seg en pause. Den muligheten får du nå i april. Med Laraaji og Sarah Davachi møtes hver sin musikalske kraft, i hva som ser ut til å bli et bonanza for sanser og sjel. Aldri før har søken på en ut-av-deg-sjæl-opplevelse vært så lovlig og tilgjengelig.
Seansen finner sted på Park 23. april. Billetter får du kjøpt HER
Kultfenomenet Laraaji er «New age-Beatles’» våte drøm. Hybel og hus, uansett hvor du sitter, vil simpelthen forsvinne i det du lar seg selv forløse til Laraajis pekuliære musikkunivers. Oddsene for at vegger og tak på Park forsvinner er likedan. Siden opptoget hans på tidlig 80-tallet har han gitt ut utallige kassetter og album, og på snoren av karrieren har han samlet opp mang et gjevt samarbeid. Musikalske jordbær – vel så søte for ørene som for kroppen. For «new age-veteranen» kan sitt fag. Musikken han skaper er som organiske vesener, pustet liv i gjennom Laraajis musikalske ferdigheter. Kalimba, siter, synthesizere og mer kommer sammen i hans altoppslukende lydlandskap.
Samtidig er han ikke bare gravalvor. Artigkaren er også kjent for sine lattermeditasjon-workshops.

Sarah Davachi bruker hver lyd og note med kirurgisk presisjon. Resultatet er en kabaret av tekstur. Et monumentalt stykke musikk som tar for seg overtonekompleksitet, psykoakustiske fenomener, temperament og intonasjon. Ingen detalj slipper forbi Davachi. Lydrommene hun skaper er nøye kuraterte, sekund til sekund, note til note. Lytteropplevelsen publikummet sitter igjen med er den som kun er mulig gjennom lydkunsten. Det øyer føler på toppen av et fjell, kroppen ved sorg og forelskelse lar ørene seg erfare gjennom verkene hennes. Resultatet er at musikken hennes har tatt henne verden rundt – og det med rette.
Sammen utgjør de en musikalsk kraft. Der de fleste konserter etterlater deg svett, tung, sår og sliten blir dette en regenerende fest for ørene. Ta en pust i bakken. Syren og soppen kan du la bli igjen hjemme. De trenger du ikke.
Opplev denne duoen du og. Billetter får du kjøpt HER.