Fred Phelps sønn i åpent brev: – Min far er død, hans ideer lever dessverre videre

Patriarken i den forhatte Westboro Baptist Church døde søndag etter lang tids sykeleie. Nå har sønnen hans, Nate Phelps, pubilisert en pressemelding hvor han uttrykker sympati for de som har lidd skade av farens livsverk. Under pastor Phelps ledelse har den sekteriske Westboro-menigheten blitt beryktet for sitt hatefulle forhold til homoseksualitet og sine ufølsomme demonstrasjoner – særlig har høylytte og aggressive avbrytelser av militærbegravelser vekket harme. Menigheten er kjent for sine hjemmelagde, fargerike plakater med utspekulert provoserende slagord som «God hates fags» og «Jews worship the rectum». Nyheten om Phelps død har av mange blitt mottat med glede. Blant annet dekket […]

Fortsette å lese (gratis)

Hva! Har NATT&DAG også begynt med betalingsmur, nå? Slapp av. Det er helt gratis å lese videre – du må bare registrere deg. Det tar kanskje cirka 20 sekunder, og vi har troa på at du får det til! I bytte får du tilgang til alle artiklene våre, nyhetsbrev med spennende saker, og annonser i sosiale medier som du faktisk vil like å spammes med. Vi er en liten avis, og direkte kontakt med leserne hjelper oss med å utvikle helt riktig innhold til dere. Vi er ikke narcs og kommer aldri til å sende kontaktinformasjonen din videre. Dette blir mellom oss.

Du kan lese vår personvernerklæring her.

Mvh.

Redaksjonen

X